top of page

Культурний Десант в Ізюмі

Оновлено: 31 січ.

Другий пункт призначення в поїздці Харківщиною – понівечене місто на березі Сіверського Донця.

Бої за Ізюм розпочалися в перший день повномасштабної війни 24 лютого 2022 року. Масовані удари завдавалися артилерією та авіацією, які знищили 80% інфраструктури. На початку квітня місто було окуповано. Коли у вересні його звільнили Збройні Сили України, в ньому лишалося близько 10 тисяч людей – менше чверті від довоєнного населення.

У настільки зруйнованому та засипаному боєприпасами місті робота ДСНС перетворюється на подвиг. Рятівники щодня ризикують своїм життям, щоб зберегти життя інших людей. Підтримати цих мужніх чоловіків до Ізюму прибула команда артистів «Культурного Десанту»: ведучий Вова Остапчук, Коля Сєрга, Spiv Brativ і Саша Чемеров.


Тим часом, учасники проєкту «РАЗОМ!» – волонтери благодійних організацій «Українці майбутнього» і «Благо Фонд UA» з дружнього міста Хмельницький – доставили ліки в центральну міську лікарню Ізюма та подарунки його маленьким жителям.

Два тижні тому близько 300 дітей написали свої запити до святого Миколая, а тепер прийшли отримати подарунки. Серед яких були планшети, Lego, гітари, велосипед і солодкі подарунки від волонтерів з Великої Британії та місцевих благодійників для усіх.

«Там правда те, що я хотів? Що написав у листі?». Після пережитого в цьому році дехто не міг повірити, що мрії можуть здійснюватися.

Хоч Діда Мороза справді не існує, зате «Культурний Десант» є.

Їдемо далі, попереду ще три зупинки.


Олександр Азаров

bottom of page