top of page

Куп‘янськ і Ківшарівка. Веземо музику і подарунки.

«Культурний Десант» просувається на Схід. Після відступу росіян тут найбільше бояться холодів.

Куп’янськ. Одне з тих містечок України, колись маловідомих за межами своїх областей, що прославила війна. Засноване у XVII сторіччі, як козацька слобода, для оборони від набігів татар. Але найбільше постраждале у XXI сторіччі від набігу росіян.

Звільнення цього залізничного вузла у вересні 2022 року було важливим етапом Харківського наступу ЗСУ. Через жорстокість боїв Куп’янськ з навколишньою громадою зазнали болісних руйнувань, були засіяні мінами та снарядами. Тож коли свою роботу завершили герої з української армії, до діла мали взятися герої з ДСНС. «Культурний Десант» схиляється перед подвигом цих людей і намагається приділяти їм якнайбільше уваги. Нині перед рятувальниками виступили Коля Сєрга і Вова Остапчук, Kate Soul, Олексій Копилов і Spiv Brativ.

Далі була дорога на Ківшарівку, сильно покалічене і тому депресивне селище Куп‘янського району. У ньому більше немає місць для розваг і навчання. Школи, стадіони і майданчики зруйновані. Через поганий зв’язок не можна вчитися онлайн: навчальні матеріали і завдання учні отримують від вчителів на флешках.

Саме до цих дітей в межах проєкту «РАЗОМ!» ми привезли журналістів і волонтерів з дружнього міста Житомир. Телеканал СК1 спільно з міським департаментом освіти організував у Житомирі збір подарунків для ківшарівців, і тепер їхні усмішки прикрасили собою сіру площу біля будинку культури.

Тут знову лунала наша музика.

Селище потребує допомоги.

Про критичну ситуацію нам розповіли харківські волонтери з благодійного фонду «Шлях України»:

«Ми з острахом чекаємо на сильні затяжні морози. У пошкоджених, позбавлених світла і тепла будинках досі живуть люди. Насамперед потрібно облаштовувати пункти обігріву, а тут навіть складно знайти безпечні й придатні для цього місця. Доводиться умовляти людей евакуюватися в краще підготовлені до зими міста. Але якщо снігом засипле єдину напівзруйновану дорогу, то дістатися сюди і виїхати звідси буде дуже тяжко».

Олександр Азаров

До Ківшарівки треба повертатися, і ми запрошуємо волонтерів приєднатися

в цих поїздках до «Культурного Десанту».bottom of page